Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Temmuz Ayı Yürüyüş Etkinliğimizi Karacabey’de Gerçekleştirdik

Güncelleme Tarihi: 21/07/2017

29.09.2010 tarihli ve 27714 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” toplumda fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik aktiviteleri de  kapsamaktadır.


Hareketsiz yaşam, günlük alışverişini bile bilgisayar başında sanal marketlerden gerçekleştiren modern toplum için en önemli problemlerin başında yer almaktadır. Günümüzün teknolojisinin sağladığı imkânlar günlük hayatımıza büyük katkılar sağlarken, otomobillerin yaygınlaşması, bilgisayar başında geçen sürenin uzaması, televizyon izleme süresinin artması gibi durumlar bizleri hareketsiz bir yaşam tarzına sevk etmektedir. Giderek daha az yürüyen, ev dışı aktivitelere daha az katılmaya başlayan kitlelerin enerji harcaması azalırken, aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları artmaktadır. Bunun sonucu olarak obezite başta olmak üzere birçok kronik hastalık yaygınlaşmaya başlamıştır.


Bu bakış açısıyla Müdürlüğümüz olarak topluma yönelik organizasyonlarla farkındalık çalışmaları yürütülmekte olup, 2017 Temmuz ayı yürüyüş etkinliğini Karacabey’de gerçekleştirdik.


Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olamayan Hastalıklar ve Programlar Şubesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen yürüyüş; şube personeli, Karacabey Toplum Sağlığı Merkezi personeli ve halkın katılımı ile gerçekleştirildi.  


Temmuz Ayı Yürüyüş Etkinliği 1.jpg


Temmuz Ayı Yürüyüş Etkinliği 3.jpg


Temmuz Ayı Yürüyüş Etkinliği 4.jpg


Temmuz Ayı Yürüyüş Etkinliği 2.jpg