Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Müdürlüğümüz Tarafından Gençlere Dönük ‘’Sağlıklı Yaşama ve Zararlı Alışkanlıklardan Korunma’’ Eğitimi Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 17/07/2017

Sağlığı olumsuz yönde etkileyen ve zararlı olduğu bilindiği halde kolay kolay vazgeçilemeyen alışkanlıklar; sağlığımıza zarar veren hususların başında gelmektedirler. Bu alışkanlıkların gençlik yaş grubunda edinilmesi nedeniyle özellikle gençlerin zararlı alışkanlıklar ve korunma yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi bu mücadelenin önemli ayaklarından biridir.

Bu bakış açısıyla farkındalık ve eğitim çalışmalarını yürüten Müdürlüğümüz tarafından düzenli olarak topluma dönük eğitimler planlanmakta ve zaman zaman da sivil toplum kuruluşlarından gelen eğitim talepleri de karşılanmaktadır. Bu kapsamda, Müdürlüğümüze Valiliğimiz kanalıyla resmi başvuruda bulunan  Orta Asya-Kafkasya Kültür Derneği tarafından organize edilen ve bir ayağı da ilimizde Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilen Çerkes Gençlik Kampı’na katılan gençlere dönük eğitim talep edildi. Bu talep doğrultusunda, yurt dışı ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 14-17 yaş arası gençlerden oluşan 110 kişilik gençlik kampı grubuna 5 Temmuz 2017 Çarşamba Günü 10:00-11:00 saatleri arasında Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Programları, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi’nde görevli Psikolog Meltem ŞİMŞEK tarafından ‘’Sağlıklı Yaşama Ve Zararlı Alışkanlıklardan Korunma’’ konularında eğitim verildi. Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitimde ‘’Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Yaşamanın Bileşenleri, Merak, Özgüven, Zararlı Alışkanlardan Korunmada Hayır Diyebilme Becerisi, Arkadaş Seçimi vb.’’ konularında katılımcılara örnekler üzerinden bilgiler verildi.   

Halk Sağlığı Müdür Yardımcımız Dr. İrfan OĞUZ ve Ruh Sağlığı Programları, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürü Dr. Cihat YAZAR’ın da katılım sağladığı eğitim, gençler tarafından ilgiyle takip edildi. 

madde bağımlılığı eğitimi 1.jpg

madde bağımlılığı eğitimi 2.jpg
madde bağımlılığı eğitimi 3.jpg
madde bağımlılığı eğitimi 4.jpg